Kırmızı Kocaeli Gazetesi’ndeki haberim

27 Aralık 2015 tarihinde Kırmızı Kocaeli Gazetesi’nde aşağıdaki gibi tanıtım yazım aşağıdaki gibi yayımlanmıştır. İlgili haberin detayına Bitkilerin Doktoru linkinden ulaşabilirsiniz.

Bitkilerin Doktoru Tınaztepe tecrübelerini paylaşacak

Bitkilerin Doktoru İbrahim Tınaztepe, bundan böyle Pazar günleri gazetemiz okuyucuları ile buluşuyor. Yeşil bitkiler konusunda ülkemizde çok az kişinin bildiği bilgilere sahip olan Tınaztepe, 45 yıllık tecrübesini paylaşacak

‘Bitkilerin Doktoru’ lakaplı İbrahim Tınaztepe, 45 yıllık tecrübesiyle bitkilerin en kokulusundan, budama yöntemlerine, fidan dikiminden, bitkilerle ilgili yanlış bilinenlere kadar birçok konuda gazetemiz okuyucularını bilgilendirdi. 1970 yılında İstanbul Büyükdere Bahçe Kültürleri İstasyonu’nu birincilikle bitiren Tınaztepe, yeşili sevdiğini söyleyen fakat yanlış yöntemler kullanarak onlara yarardan çok zarar veren kişilere, aşk ile bağlı olduğu bitkilerin gelişmesinde ve yetiştirilmesinde kullanılan yanlış yöntemlerin doğrularını aktarmakla meşgul oldu.

 

SANAL ORTAMA GİRİŞ YAPTI

Körfez Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğünde idareci olarak görev alan Tınaztepe, Tuzla’da kurduğu Süs Bitkileri Fidanlığında değişik türdeki bitkileri hem üretti hem de yeşil severlerin satışına sundu. Tınaztepe, yeşil bitkilere dair tecrübesini ve bilgisini daha çok kişiye aktarmak için sanal ortama giriş yaptı. bitkilerindoktoru.wordpress.com adresinde yazılar yayınlamaya başlayan Tınaztepe, Business Channel Türk TV’nin de dikkati çekti. Kendileriyle özel bir program yapmak istemeleri üzerine kamera karşına geçen Tınaztepe, daha da geniş kitlelere ulaştı.

 

“SÜRGÜN GÖZ AŞISI DAHA SAĞLIKLI”

Business Channel Türk TV’nin yılın en başarılı kişisi seçtiği İbrahim Tınaztepe, bitkilerde en merak edilen konulardan biri olan aşılama zamanını anlattı. Tınaztepe, mayıs ayında yapılan aşıların sürgün, mayıs ve haziran aylarındakilerin ise durgun göz aşısı olarak isimlendirdiklerini söyleyerek, “Sürgün aşısı adından da anlaşılacağı üzere yapıldıktan beş on gün içinde büyüdüğünden dolayı verilen bir isimdir. Durgun göz aşısı ise haziran ayından sonra yapılan aşılardır. Genelde yapıldığı yaz sürmez. Gelecek ilkbaharda sürmeye başlar. Sürgün göz aşısına nazaran daha sağlıklıdır” dedi. Buket SEZER